Який метод кування кращий?
"Гарячий" чи "холодний"?
З давніх часів працю коваля ототожнювали з творчістю художника по металу.
Ковальське ремесло народилося виключно з метою створення зброї для полювання і предметів побутової необхідності. Однак з розвитком загальної культури людини ремісники стали виготовляти ковані предмети побуту з прикрасами. Поступово ковалі вдосконалювали свої навички для задоволення зростаючих потреб у виготовленні кованих виробів. Так ковалі поступово ставали дійсно художниками, а точніше - скульпторами по металу.
Останнім часом існує два загальноприйнятих вида кування - це гаряче кування та холодне кування. Термін "кування" передбачає поєднання двох факторів в процесі кування - високої температури, для додання пластичності металу і ударного тиску на метал. Кувати холодний метал - це не розумно і абсолютно безглуздо. Все одно нічого не вийде. Холодний метал або гнуть, або штампують готові елементи.
Тому, щоб не сплутати виріб, який зроблений на станку, а який викований власноруч, було і прийнято терміни "гаряче кування" та "холодне кування".
Гаряче кування
Кування таким методом вважається найбільш раціональним для отримання різного роду деталей, виробів, дизайнерських елементів.
За допомогою гарячого кування можна створити справжні металеві шедеври, які будуть гармонійно вписуватися в інтер'єр або екстер'єр будинку і зможуть прикрасити і внести свою родзинку в приміщення будь-якого характеру і призначення.
Ключовою і самою головною відмінністю гарячого кування від холодного є можливість створення ексклюзивних металевих виробів.
У процесі гарячого кування разом з деформацією металу відбувається істотне зміцнення його структури, що дає можливість надати виробу крім привабливого і неповторного зовнішнього вигляду хорошу міцність і стійкість до різних механічних впливів.
Холодне кування
Технологія, яку красиво називають "холодне кування" - це звичайна гнучка металевого прута або штамповка металу на станку. Ніяке це не кування, тим більше не холодне. Цей метод вигідний для виробництва шаблонних елементів, які мають порівняно невисоку вартість.
Деталі та металеві елементи віддалено стануть нагадувати справжні виковані деталі. Звісно, що ні про який індивідуальний підхід або художню роботу тут і мови не буде йти.
Який метод кування кращий "гаряче" чи "холодний" - це вирішувати особисто кожному, в залежності від того, на який результат ви очікуєте. Насправді - це різні технології, які дозволяють робити хоч і схожі, але принципово різні вироби за зовнішнім виглядом та технічними характеристиками.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно